Ronaldo e thotë me gojën plotë: “Unë jam nga Kosova” (VIDEO)

Cristiano Ronaldo njihet si një ndër sportistët më të popullarizuar në botë, falë trofeve kolektiv dhe individual të fituar gjatë karrierës së tij. Ylli portugez është përdorues i rregullt i rrjeteve sociale dhe shpeshherë mund ta shohim ‘live’, teksa ndjekësit e tij janë të panumërt. Kur është puna te ndjekësit e tij, nuk mungojnë as […]

Continue Reading

Sa i “pashpirt” Messi, ja çfarë i bën këtij lojtari

Barcelona dhe Espanyol janë duke zhvilluar derbin lokal në “Camp Nou” në kuadër të La Ligas. Ndonëse momentalisht është minuta e 70′ dhe rezultati është 0-0, Leo Messi së paku po përkujdeset që tifozët të argëtohen me lëvizjet e tij. Këtë e tregoj në një moment në një duel me mesfushorin Marc Roca, argjentinasi bëri […]

Continue Reading

Majlinda Kelmendi: Jam kampione olimpike dhe nuk më sponsorizon askush

Klubi i xhudos nga Peja “Ippon” ka prezantuar sponsorin e ri të klubit, ku nga tash e tutje do të përkrahet nga Agjensioni për Financim në Kosovë – AFK. Marrëveshja për sponsorim edhe për dy vite është nënshkruar në mes të Vahdet Anadollit që është drejtor ekzekutiv dhe nga Driton Kuka, si përfaqësues i klubit. […]

Continue Reading

Ronaldos iu deshën vetëm pesë orë futboll ta paguajë Bugattin e tij 2 milionë eurosh, por Navas, Buffon e Pelle i blen veturat e tyre me 20 minuta lojë

Futbollistët e njohur kanë vetura shumë të shtrenjta, por nuk vuajnë shumë që t’i paguajnë, pasi paratë tyre janë të mjaftueshme. Ka edhe nga ata lojtar si George Boyd i Burnley ka blerë Mercedes 300 SL në vlerë prej 750 mijë funtesh. Për ta blerë këtë vetura, atij i duhet të luajë futboll plotë 10 […]

Continue Reading

Ky është reagimi i Ronaldos kur pyetet për dënimin që mori nga UEFA

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, mbeti i shtangur nga pyetja e një gazetari për gjobën që UEFA ia shqiptoi javën e kaluar për gjestin me “topa” në Ligën e Kampionëve. I pyetur sesi ndihet për gjobën që ia shqiptoi UEFA, Ronaldo u përgjigj shkurt: “Normal”. Komiteti Disiplinor i UEFA-s e gjobiti Ronaldon me 20 mijë euro […]

Continue Reading

Pamje të rënda, ylli i NBA e thyen këmbën gjatë ndeshjes

Ylli që po shkëlqen sivjet në NBA, Jusuf Nurkic e ka thyer këmbën në ndeshjen e fundit. Në përballjen mes Portland dhe Brooklyn Nets, Nurkic e theu këmbën e majtë në një aksion. Qendra 113 centimetërshe u dërgua me urgjencë në spital ku i është nënshtruar një operacioni. Basketbollisti që peshon 125 kilogramë pritet të […]

Continue Reading

Vedat Muriqi: Ja pse nuk fituam sot ndaj Bullgarisë!

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar ndaj Bullgarisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në ndeshjen e parë të kualifikimeve për kampionatin evropian ‘Euro2020’. Bullgaria ka kaluar në epërsi me anë të Bozhikov në minutën e 39’të të duelit, për të vendosur rezultatin 0-1 në pjesën e parë – shkruan GazetaBlic.Kosova reagoi në pjesën e dytë me anë […]

Continue Reading

Boksieri e puth gazetaren në buzë gjatë intervistës

Boksieri i kategorisë së peshave të rënda, Kubrat Pulev, është kritikuar në rrjetet sociale për puthjen me forcë të një gazetareje gjatë intervistës pas meçit të tij. 37-vjeçari fitoi në raundin e shtatë kundër Bogdan Dinu, edhe pse kishte pësuar një lëndim në skajin e syrit në raundin e katërt. Mirëpo, vëmendje më të madhe […]

Continue Reading