Media serbe: Këta janë shqiptarët që po shkrijnë pasurinë për Pavarësinë e Kosovës (FOTO)

Mediat serbe kanë shkruar sot në lidhje me përpjekjet e Kosovës për të modernizuar ushtrinë e vetë si edhe për të lobuar për njohje të tjera dhe për të patur një krah më të fortë në SHBA. Në një shkrim të ditës së sotme, “Espreso” i Serbisë shkruan se qeveria e Kosovës ka lidhur një […]

Continue Reading

SERBIA TREGON FUQINË, PARAQET TANKET RUSE E SERBE PARA QYTETARËVE

Në Nish sot, me rastin e Ditës së fitores mbi fashizmin në Luftën e dytë botërore, po mbahet një paradë e quajtur “Mbrojtja e lirisë” Në paradë do të marrë pjesë edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vucic, i cili, sipas medieve serbe, në Nish do të takohet me ndërmjetësuesin e Komitetit ndërkombëtar të Këshillit të […]

Continue Reading

Pamje nga një rr.ahje masive në Podujevë, përfshihen shumë persona

Një rr.ahje mes shumë personave ka ndodhur në Podujevë, shkruan Gazeta Express. Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihen që disa të rinj fillojnë konf.liktin, e më pas edhe të tjerë përfshihen. Njerëzit që ishin afër dëgjohen duke alarmuar personat e përfshirë në rr.ahje, duke thënë se “po vjen policia”.

Continue Reading

Ekzekutimi i ish-policit në Tiranë. I dyshuari, emër i njohur për drejtësinë

Sot është vënë në pranga një person i dyshuar si i përfshirë në vrasjen e ish-policit Arben Bilali. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.SH., 47 vjeç, një emër që njihet nga drejtësia si person me precedentë të mëparshëm, por ende s’ka detaje konkrete rreth tij. Dyshohet se 47-vjeçari u ka siguruar mjetin autorëve, nga […]

Continue Reading

Angela Merkel përjashton nga Samiti i Berlinit filorusët Meta dhe Ivanov, Gjermania i jep goditje të fortë presidentit shqiptar

Gjermania duket se i ka vënë vizën presidentit Ilir Meta. Pak ditë më parë gazeta tregoi se si raportuesi për Shqipërinë në Bundestagun gjerman shmangu LSI, ndërsa dje ka qenë kancelarja Angela Merkel, ajo e cila ka shmangur presidentin Meta. Dje u mbajt Samiti i Berlinit dhe ajo që ra në sy ishte fakti se […]

Continue Reading

Kroacia në alarm, po i ikën fuqia punëtore

Instituti i Vjenës për Studime Ekonomike Ndërkombëtare (WIIW) ka publikuar analizën e saj ekonomike dhe parashikimin për 23 vende të Evropës Qendrore dhe Lindore në periudhën 2019-2021, duke përfshirë Kroacinë. WIIW paralajmëron se vende të tilla si Bullgaria dhe Kroacia do të humbasin të paktën 20 për qind të fuqisë punëtore të tyre deri në […]

Continue Reading

Nga Xhamia vjen thirrja e ezanit, Rama ndërpret fjalën ne Librazhd

Kryeministri Rama ka qenë në Librazhd, ku ka zhvilluar një takim me banorët e këtij qyteti. Teksa ka qenë duke folur për zhvillimin e Librazhdit dhe për aktualitetin politik, papritur ka nisur të këndojë hoxha i xhamisë së Librazhdit. Menjëherë Rama ka ndërprerë fjalën duke thënë “Pushim”, gjë që është duartrokitur nga të gjithë të […]

Continue Reading

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Një aksident trafiku ka ndodhur orë më parë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, njofton Gazeta Blic. Lexues të ‘Gazeta Blic’, kanë dërguar disa fotografi nga vendi i ngjarjes. Aksidenti ka ndodhur mes një veture e tipit ‘Golf’, dhe një kamioni. Përveç dëmeve materiale ende nuk dihet se sa persona janë lënduar. Si pasojë e këtij aksidenti janë […]

Continue Reading

I riu kosovar gjen 7 mijë euro në Gjermani ia dorëzoi pronarit – Ja befasia që mori

I riu nga Sopia e Suharekës e që jeton në Esslingen të Gjermanisë, Taulant Baftjaraj ka çuditur tërë opinion gjerman me gjestin e tij. Madje, atje mediat vazhdojnë të shkruajnë e raportojnë për gjestin e tij të madh e shumë fisnik. Një shpërthim i menjëhershëm medial. Taulanti kishte ikur nga Kosova gjatë vitit 2014, e […]

Continue Reading

Pamje të rënda! Shqiptari masa.krohet me th.ika në sy të gardianëve në b.urgun grek

Bur.gjet greke janë ndër bur.gjet që mbajnë më së shumti të bu.rg.osur shqiptarë. Kohët e fundit përleshja mes ban.dash në ambientet e bur.gjeve është kthyer si një kas.phanë e vërtetë. Jo më larg se mbrëmjen e djeshme një shqiptarë u dhu.nua nga disa shtetas grek e afrikanë. Së fundmi mediat greke i kanë kushtuar një […]

Continue Reading