12 Before-And-After Photos Of Autumn’s Beautiful Transformations

Without stopping to take a look around, we can sometimes miss the transition of our surroundings from summer to autumn. But just in case you’ve been watching the trees change colors, here’s a list of photos that compare various locations before and after they change into their autumn colors. Besides the nip in the air, […]

Continue Reading

This Shiba Inu Is The Cutest Flower Boi In Japan And His 19 Pics Are Making People Happy

Japanese photographer Masayo Ishizuki aka ISSY-RIDER captures the beauty of Hitachi Seaside Park in Tsukuba, Ibaraki prefecture, through her artistic muse – Hachi, a Shiba Inu dog. With her lens, she snaps photos of Hachi posed against gorgeous floral backdrops of the millions of flowers that bloom inside the park. Just like the iconic flowers […]

Continue Reading

It Took Me 6 Months To Finish This Time Lapse Video Of Lithuanian Night Sky

I am Tadas Janušonis, a photographer from Lithuania, and I’m crazy about the night sky. This video is made only from single photographs and it took me nearly half a year to complete. I have spent hundreds of hours camping, hiking and photographing in the total darkness and I took thousands of photos. Lithuanian sky […]

Continue Reading

I shkaktonte atak kardiak pacientëve dhe më pas i kthente në jetë, doktorit i ndodh e papritura

Një doktor francez çonte drejt vdekjes pacientët e tij që të mund të tregonte se sa i aftë ishte për t’u shpëtuar atyre jetën.Anestezisti Frederic Pechier, 47 vjeç, dyshohet se u injektonte pacientëve që kryenin operecime të vogla doza vd.ekjeprurëse të klorurit të kaliumit gjë që u shkaktonte më pas arrest kardiak.Per lajmin e plote […]

Continue Reading

Media serbe: Këta janë shqiptarët që po shkrijnë pasurinë për Pavarësinë e Kosovës (FOTO)

Mediat serbe kanë shkruar sot në lidhje me përpjekjet e Kosovës për të modernizuar ushtrinë e vetë si edhe për të lobuar për njohje të tjera dhe për të patur një krah më të fortë në SHBA. Në një shkrim të ditës së sotme, “Espreso” i Serbisë shkruan se qeveria e Kosovës ka lidhur një […]

Continue Reading

Vellai i Ali Ahmetit- Fekriu godet figurat e vjetra të BDI-së

Në një sondazh në portalin TetovaSot se cili kandidat e meriton të udhëheq me ministrinë e re për sistem politik ku në sondazh janë propozuar Izet Mexheti, Hazbi Lika, Nevzat Behta dhe Musa Xahferi vëllai i Ali Ahmetit ka shkruar se këta e meritojnë të pensionohen. Asnjëri nga këta, ka të rinj e të reja […]

Continue Reading

SERBIA TREGON FUQINË, PARAQET TANKET RUSE E SERBE PARA QYTETARËVE

Në Nish sot, me rastin e Ditës së fitores mbi fashizmin në Luftën e dytë botërore, po mbahet një paradë e quajtur “Mbrojtja e lirisë” Në paradë do të marrë pjesë edhe kryetari i Serbisë, Aleksandar Vucic, i cili, sipas medieve serbe, në Nish do të takohet me ndërmjetësuesin e Komitetit ndërkombëtar të Këshillit të […]

Continue Reading

52 vjeçarja reagon ndaj deklaratës së Loredanës: “Ajo nuk ka…”

Reperja, Loredana Zefi gjatë ditës së sotme mbajti një konferencë për media ku foli për akuzat që i janë bërë asaj nga një çift zviceran për mashtrim dhe vjedhje të pareve. Loredana në konferencë tha se paratë janë marrë por me dëshirën e çiftit zviceran. Rreth kësaj deklarate ka reaguar 52 vjeçarja Petra Z.. Për […]

Continue Reading

Oriola Marashi ka diçka për të thënë për Loredanën

Loredana dhe akuzat ndaj saj për zhvatje parash nga një çift zviceran është kthyer prej ditësh në një prej gjërave më të komentuara në mediat rozë dhe rrjetet sociale. Ditën e sotme Loredana doli para mediave në një deklaratë zyrtare duke mohuar të gjitha akuzat e ngritura ndaj saj dhe për të qartësuar situatën relae […]

Continue Reading

PAMJET TMERR*UESE TË DADOS DUKE MBY*TUR FËMIJËN NË ÇERDHE

PAMJET TMERRUESE TË DADOS DUKE MBYTUR FËMIJËN NË ÇERDHE Bota Lajme April 3, 2019 InfoLAJMLeave A Comment On PAMJET TMERRUESE TË DADOS DUKE MBYTUR FËMIJËN NË ÇERDHE Një dado thuhet se ka mby tur një fëmijë duke u shtrirë mbi të në një qendër ditore në Tajvan, shkruan Insjaderi. Pamjet shqetësuese tregojnë se punonjësen, me […]

Continue Reading